zbozi FB.jpg

Počínaje 1. březnem zaplatí klienti Zboží.cz za proklik od 0,50 do 2 Kč v závislosti na tom, za kolik konkrétní produkt prodávají na svém e-shopu. Novým pětiškálovým ceníkem reaguje vyhledávač zejména na zpětnou vazbu e-shopů s drobným zbožím do 100 Kč. 

Vyhledávací portál Zboží.cz od 1. března 2018 mění minimální cenu prokliku (CPC). Nově se bude pohybovat v pěti cenových škálách (0,50 až 2 Kč) a bude se odvíjet od ceny, za kterou jednotlivé e-shopy konkrétní produkt prodávají. Změna bude od března nastavena automaticky.

„Do určité míry reagujeme na zpětnou vazbu e-shopů, které prodávají drobný sortiment do stokoruny,“ říká manažer Zboží.cz Milan Šmíd. Podle jeho slov se tito obchodníci při nastavování reklamních kampaní chovají jinak než například prodejci spotřební elektroniky a výše prodejní ceny produktu pak často ovlivňuje náklady na inzerci. „A právě toto zohledňujeme v novém obchodním modelu,“ uzavírá Šmíd.

Pokud je prodejní cena produktu na e-shopu do 100 Kč, bude CPC nově činit 0,50 Kč, při prodejní ceně do 300 Kč bude CPC 1 Kč. Za zboží s prodejní cenou do 1 000 Kč zaplatí inzerenti CPC 1,25 Kč, za produkty s cenou do 5 000 Kč pak 0,50 Kč. A bude-li prodejní cena produktu vyšší než 5 000, bude CPC činit 2 Kč.

Koncem února uvidí klienti Zboží.cz v administračním systému informace o automatické změně. Podle Šmída by se e-shopy měly zaměřit zejména na nastavení kampaní u aukčních cen za proklik anebo u finančního limitu. Předejdou tak předčasnému pozastavení kampaně z důvodu vyčerpání kreditu.

Cena za proklik je maximální částka, kterou je inzerent ochoten zaplatit za proklik. Princip prokliku spočívá v tom, že inzerent neplatí za každé zobrazení reklamy, ale platí až ve chvíli, kdy na reklamu někdo klikne. Původní cena za proklik na Zboží.cz byla jedna koruna.

Neorientujete-li se v nastavování online reklamy a kampaní a přesto byste rádi své produkty a služby reklamou podpořili, obraťte se na nás. Poradíme, naučíme, zajistíme! Nastartujeme vaše podnikání.