Minulý týden jsme se zúčastnili největší evropské technologické konference tohoto roku, která se konala v Dublinu. Celá akce byla opravdu velkolepá a v řeči čísel ji lze shrnout takto: 65 tisíc tweetů, 22 tisíc účastníků, 1300 startupů, tisíc novinářů a sto různých zemí. To vše během pouhých tří dnů. Vše bylo orientováno do několika bloků, kdy jednu část tvořily přednášky a diskuze lidí, kteří sdíleli vlastní zkušenosti s jejich podnikáním. Mezi nejznámější spíkry patřili Bono, Tony Hawk, Eva Longoria, Rio Ferdinand a další. 

Druhou souběžně se prolínající a neméně atraktivní událostí byly stánkové prezentace startupů, které jsme se zúčastnili i my s produktem Hedurio. Na konferenci bylo možné potkat mnoho investorů z mnoha zemí, což je především pro startupové společnosti velkým přínosem a především možností jak získat cenné zkušenosti a partnery pro podnikání. Sami jsme se o tom přesvědčili na vlastní kůži, když jsme vedli rozhovory s investory a debatovali s nimi o našem produktu a společně si nastínili možnosti uplatnění produktu Hedurio na zahraničním trhu a případné možnosti spolupráce. V jeden den vždy prezentovalo okolo 400 startupů a fluktuace návštěvníků, investorů, médií a spíkrů byla obrovská. Nebránilo to však skvělé atmosféře a viditelnému nadšení v očích všech zúčastněných. Za tento fakt musíme poděkovat především pořadatelům Web Summitu 2014, kteří udělali opravdu maximum pro zajištění plynulého průběhu akce a vždy byl nablízku proškolený pracovník z řad organizátorů připraven pomoci s čímkoliv. 

Jak už bylo zmíněno výše, konference se zúčastnilo velké množství startupů z mnoha zemí. Díky tomu nás velmi potešilo, že jsme nenarazili na konkurenční projekt, který by řešil stejnou nebo podobnou problematiku řízení bezpečnostních agentur pomocí software systému založeného na cloudovém řešení. Jen se nám opět potvrdilo, že náš produkt je opravdu specifický a je zaměřen na konkrétní trh a jeho cílové zákazníky.

Z Dublinu jsme odjížděli s několika cennými kontakty a také postřehy na co se více zaměřit ať už při prezentaci produktu, tak při následném vývoji a jeho upgradu. Pro ty z Vás, kteří přemýšlí, jakou konferenci vybrat pro prezentaci svého produktu a kde získat mnoho cenných zkušeností a kontaktů, je Web Summit v Dublinu jasnou volbou. Atmosféra je zde opravdu skvělá a lidé ještě více. Jako firma můžeme říct, že Web Summit byl pro nás rozhodně přínosem a posunul nás rozhodně směrem kupředu.