Dne 14. prosince 2016 se naše společnost opět zúčastnila workshopu, věnujícího se problematice IoT (internetu věcí). Workshop se tentokráte konal v Krakově a naše společnost rozhodně nemohla chybět!

Tématika IoT nás velice zajímá a po krásném 2. místě v soutěži Czech Summer IoT , nás to nasměrovalo ještě k větším výkonům a zdokonalení se v této problematice. IoT o sobě dává čím dál tím více vědět, a tentokráte se konference konala v Krakově, v Hubraumu. Hubraum je inkubátor, podporován společností T-Mobile (akcelerátor). Inkubátor dává prostor k růstu projektů. Poskytuje prostor novým nápadům a společnostem ze zemí střední a východní Evropy.

 

Součástí workshopu byla také práce s analytickým nástrojem Microsoft Azure (cloudová platforma služeb). Platforma je otevřená a flexibilní. Azure podpouje nejširší škálu operačních systémů, programovacích jazyků, rozhraní, nástrojů, databází a zařízení. Podporuje technologie, kterým důvěřují miliony vývojářů a odborníků na IT. Integrované nástroje, předpřipravené šablony a řízené služby usnadňují vytvářet a spravovat podnik, mobilní web a internet věcí (IoT) rychleji.

Workshop byla opět příležitost reálně si vyzkoušet development kit od Intelu. Celkově byl představen přehled kompletní IoT architektury - počínaje senzory, bran, gateway, okrajové analytiky a cloudové platformy Azure.

Workshop byl zaměřen na práci s:

  • Intel IoT Gateway Developer Hub
  • Helix Device Cloud
  • MQTT Protocol
  • Node-RED, data filtering, automation
  • Microsoft - data analytics on Azure platform
  • Security