2020-07-27 youtube-shopping-rf.jpg

O tom, že je YouTube specialistou na poli reklam, víme. Před nedávnem Google navíc informoval o to, že se YouTube rozhodlo pro další velkou změnu a zavádí nový reklamní formát! Jak bude vypadat a co od něj mohou uživatelé očekávat? Přečtěte si náš dnešní článek a vše se dozvíte!

Reklama přes celou obrazovku

Nový formát by měl pod běžící reklamou zobrazovat náhledy produktů nebo služeb, které inzerent nabízí.

K tomu má pomoci i vizuál, který tak trochu připomíná klasický e-shop. Zatímco vám bude hrát ve videu reklama, spodní lišta se promění v nabídku produktů a služeb, na které si budete moci přímo kliknout. Objednávkový krok, který vás přenese do reálného internetového obchodu, učiníte pomocí velkého modrého tlačítka „ZAČÍT NAKUPOVAT“. Ve finále tak ale musíte počítat s tím, že reklama zabere celou obrazovku.

Nebojte, po skončení reklamy vše naštěstí zmizí a to i včetně tlačítka a nákupního seznamu. Náhled produktů si ale budete moci vypnout i během přehrávání reklamy.

Předběžné výsledky jsou pozitivní

Video portál do svého nového formátu vkládá velké naděje a věří, že tímto krokem přivede další skupiny uživatelů k nákupu a podpoří tak u firem a společností silnější pozici v e-commerce. Celá řada společností totiž nezávisle na sobě zmiňuje, že díky propagaci na tomto kanále si jejich produkt koupilo víc jak 70 procent zákazníků. Takové výsledky dělají navíc z YouTube velice významný reklamní nástroj.

Z praktického hlediska to ale znamená, že si tak velice brzy budeme muset zvyknout na ještě víc zaplněné plochy, což může některé uživatele motivovat k přechodu na YouTube Premium, dříve YouTube Red (placené členství, které nabízí sledován hudby a videí bez reklam) a jiné zase pro ještě výraznější používání prostředků/pluginů na blokování reklam.