https web.png

Provozujete-li například e-shop, budete muset brzy věnovat zvýšenou pozornost jeho zabezpečení. Google totiž od července bude návštěvníky nezabezpečených webů varovat a upozorňovat na fakt, v jakém prostředí se nacházejí a že by bylo lepší nakoupit na stránkách opatřených protokolem HTTPS.

Vyhledávač Google se chystá od letošního července výrazně znevýhodňovat provozovatele nezabezpečených webů. Jejich návštěvníkům se nově bude zobrazovat varování, že se nacházejí na stránkách bez zabezpečeného protokolu HTTPS. Provozovatele „obyčejných“ HTTP stránek tak může čekat odliv zákazníků na bezpečné weby.

Google už nyní stránky opatřené certifikáty SSL nebo TLS automaticky zvýhodňuje při vyhledávání. Uživatelé takové weby poznají podle zelené ikonky zámku, zatímco stránky HTTP nyní nemají označení žádné. Chystaná změna má tedy například potenciální nákupčí upozornit na fakt, že nákup na e-shopu s protokolem HTTP není z hlediska ochrany jejich osobních údajů zcela bezpečný.

Protokol HTTPS je jedna z nejpoužívanějších metod zabezpečení datových přenosů mezi serverem a internetovým prohlížečem. Používané certifikáty SSL, TLS nebo novější EV všechna data (například informace o platebních kartách) šifrují, a chrání je tak před zneužitím.

Podnikatelům doporučujeme, aby od dodavatelů webových stránek podporu HTTPS protokolu automaticky vyžadovali. V Railsformes máme všechny klientské aplikace tímto protokolem zabezpečené a certifikáty svým klientům nabízíme automaticky. Potřebujete-li v otázce zabezpečení svého webu poradit, neváhejte se na nás obrátit.