windows ends.png

Všude se to přetřásá. Všude se o tom píše. Někdo se bojí, někdo má vyřešeno. Jak jste na tom vy? Dotkne se vás konec podpory Windows 7?

Něco končí, něco jiného začíná

Microsoft se rozhodl ukončit podporu operačního systému Windows 7 a se svými partnery aktuálně pracuje na tom, aby se o této novince dozvěděl co nejširší okruh uživatelů. Den D má nastat za rok, přesněji 14. ledna 2020.

Konec podpory pro uživatele znamená především to, že nebudou přibývat žádné nové funkce, ani žádné opravy bezpečnostních chyb. Jen pro vaši představu bylo za rok 2017 zjištěno 229 bezpečnostních děr, za rok 2018 to bylo 161.

Tam, kde něco končí, ale něco jiného také začíná. V to věří i Microsoft, který využívá této příležitosti k propagaci aktualizace na Windows 10, což je aktuálně nejmodernější verze, která uživatelům zajistí také bezpečnost, na kterou se dnes pochopitelně klade velký důraz.

Levnější. Bezpečnější. Rychlejší.

Mimo to, že končí podpora Windows 7, marketingové oddělení Microsoftu uvádí,že pokud je váš počítač a software starší než čtyři roky, je toto ideální příležitost přejít na nové zařízení s Windows 10. Důvodem je také to, že moderní systémy jsou levnější a rychlejší.

Pokud ovšem patříte mezi naše zákazníky, nemusíte řešit vůbec nic, protože všechny počítače našich klientů už byly na systém Windows 10 migrovány :-).