trendy aplikace blog (1).png

Mobilní aplikace získávají v oblasti elektronického obchodování stále pevnější postavení. Podobně jako jiná odvětví ale mají svá pravidla. Aktuální nejdůležitější charakteristiky moderních mobilních aplikací jsou jednoduchost, názornost a využití cloudů.

Že chytré telefony nejsou pro „starý“? To už dávno neplatí. Tyto přístroje dnes už nejsou jen hračkou pro teenagery, využívá je i řada lidí ve středním věku, a dokonce začínají zajímat i seniory. Podobně jako je před lety začaly zajímat počítače.

Chytré telefony se zkrátka staly naprosto běžnou součástí života mnoha lidí, není neobvyklé, že je dnes využívají častěji než právě zmíněná „písíčka“ či notebooky. Tomuto trendu bylo samozřejmě nutné se přizpůsobit.

Používání chytrých telefonů totiž neznamená jen psaní e-mailů, čtení zpráv nebo sledování sociálních sítí. Jak ukázal nedávný výzkum společnosti ACOMWARE, hrají tato zařízení čím dál větší roli i v oblasti nakupování.

Každý úspěšný obchodník by tedy měl mít kromě e-shopu i jeho verzi pro mobilní telefony. Tyto aplikace však, stejně jako snad vše, podléhají jistým pravidlům a trendům.

Jak by tedy měla vypadat moderní mobilní aplikace?

V jednoduchosti je krása
Základem byla, je a bude uživatelská přívětivost, a to nejen z hlediska ovládání. Čím střídmější a přehlednější, tím lepší. Aktuálním trendem, co se vzhledu mobilních aplikací týče, je čisté pozadí a užití jemných pastelových barev.

V názornosti je síla
Obrázky jsou dnes již samozřejmostí. Kdo chce být současný, nabízí v aplikacích videa a animace, kdo chce být nadčasový, přidává do mobilních aplikací prvky virtuální nebo rozšířené reality, díky kterým zákazník získává pocit, jako by si vámi nabízené zboží mohl sám doslova osahat.

V cloudu je budoucnost
Cloudová úložiště, tedy jakési virtuální disky, díky kterým máte svá data na dosah odkudkoliv, jsou běžně používanými nástroji v mnoha firmách i domácnostech. Nyní se jejich potenciálu začíná využívat i v oblasti mobilních aplikací.

Díky mobilním aplikacím tedy můžete nejen oslovovat pravidelné zákazníky, ale také získávat nové. Začleněním mobilní aplikace mezi své obchodní strategie zkrátka získáte výhodu oproti konkurenci. Přemýšlíte-li o tom, že byste takovou výhodu rádi měli, neváhejte se na nás obrátit. Tvorbě mobilních aplikací se dlouhodobě věnujeme a při rozumných nákladech vám vytvoříme šikovnou, flexibilní a vysoce efektivní aplikace, jako našim spokojeným klientům. Zlomek referencí si prohlédněte v sekci mobilní aplikace.