facebook-like.png

Už jste si zjistili, kdy na vaše facebookové stránky chodí nejvíce fanoušků , a posty tak plánujete na nejvhodnější dobu, ale stejně se pod nimi nic neděje? Žádný palec (like)? Žádný komentář? Ani jedno sdílení? Může to být tím, že váš příspěvek byl jednoduše nudný.

Zalíbit se všem není možné, ke zvýšení takzvaného dosahu (interakce fanoušků, tedy zmíněné palce, komentáře nebo sdílení) však přece jen lze použít i docela jednoduché triky. Které fungují nejvíce? Sepsali jsme v následujících odstavcích.

 

1. Fotky
Posty bez obrázku čte málokdo. Facebook je rovněž na zdi každého fanouška upozaďuje. Chcete-li zvýšit dosah, připojte k textu ilustrativní, nejlépe vlastní fotografii. Vděčná byla, jsou a budou takzvaná selfie neboli autoportréty, fotografie třeba vašich zaměstnanců nebo vašeho pracovního prostředí. Dáte tím fanouškům najevo, že ve vaší firmě jsou i živí lidé, a o palce tak máte postaráno. A skloubíte-li do obrázku své podnikání s nějakým aktuálním trendem či hitem (třeba populární písní či filmovým blockbusterem), máte vyhráno.

 

2. Videa
Ještě větší váhu při výpočtech toho, co se fanouškům zobrazí na jejich zdi, mají videa. Spouští se často automaticky, člověka listujícího zdí tak zaujmou na první pohled. Natočíte-li poutavé video, porostou počty jeho zhlédnutí i sdílení.

3. Ankety
Díky anketám nejen že zapojíte fanoušky, ale zjistíte i jejich názor. Facebook sice umožňuje vytvořit samostatnou anketu, lépe ale uděláte, když ji vytvoříte pomocí obrázkové koláže a o jednotlivých možnostech necháte fanoušky debatovat v komentářích.
 

4. Citáty
Slavná věta velkého myslitele, která souzní s filozofií vaší společnosti, nebo nějaký ten vlastní citát umístěný v pěkné fotografii se postará o „lajky“ i sdílení.

 

5. Odkazy
Odkaz na vaši vlastní stránku nemá Facebook rád. Láká totiž návštěvníky sociální sítě k odchodu pryč. A když odejdou pryč, neuvidí další obsah a další reklamy. Přesto můžete i takové příspěvky podpořit. Napíšete-li nový článek na blog, odkaz na Facebook na něj určitě dejte. Nezapomeňte ale na fotku, ať čtenáře post upoutá.

 

6. Hry a soutěže
I v tom největším manažerovi se čas od času probudí malé zvídavé a soutěživé dítě. Vytvoříte-li na Facebooku příspěvek s nějakou tipovačkou (třeba který produkt na obrázku chybí nebo která cesta bludištěm vede k cíli) či soutěží (a nemusí se hrát ani o ceny, lidé si občas hrají i jen tak), můžete si zadělat jak na zvýšení počtu komentářů, tak na sdílení.

Při tom všem je důležité dávat každému postu pouze jeden cíl. Než jej vytvoříte, zamyslete se, jaké interakce fanoušků postem chcete dosáhnout. Stačí palce? Nebo chcete vyvolat diskuzi v komentářích? Mají fanoušci tento příspěvek virálně šířit, a získávat tak další fanoušky? Správně zvolený cíl v kombinaci se správným obsahem tvoří polovinu úspěchu. Tu druhou tvoří vaši fanoušci.

Se správou obsahu sociálních sítí máme několikaleté zkušenosti, narazíte-li tedy při tvorbě postů na nějaký zádrhel, neváhejte se na nás obrátit, poradíme vám.