2020-09-23 Facebook končí s lajky.jpg

Sociální sítě prochází poslední dobou celou řadou změn a o některých jsme se už zmínili v jednom z našich posledních článků. Nové zprávy z TechCrunch navíc hovoří o tom, že bychom se po x letech měli rozloučit i s ikonickým palcem nahoru!

Palec nahoru neboli To se mi líbí působí na Facebooku od nepaměti. Díky němu jste mohli vyjádřit své sympatie vůči stránkách a zároveň je tak začít i sledovat. Po čase se ale toto tlačítko rozšířilo o další s názvem Sledovat. To v podstatě nabízelo to stejné, ale nepřidalo vás mezi fanoušky.

Snaha sjednotit sociální sítě

Rozhodnutí odstranit ze stránek tlačítko To se mi líbí vychází z tendence sjednotit sociální sítě jako je Twitter nebo Instagram – ty totiž fungují na principu jednoho tlačítka (Sledovat) úplně bez problémů. Dalším důvodem je i snaha zpřehlednit reálné množství sledujících a dát do popředí připnuté stránky spolu s příspěvky, ke kterým se aktuálně dostanete pouze přes rolování.

Jednodušší přepínání mezi účty

Změna by se nakonec měla týkat i lepší možnosti, jak přepínat mezi soukromým a firemním profilem, což by ve výsledku mohlo přinést i jednodušší přístup k přehledům atd. Pro komplexní správu Facebooku je ale mnohem vhodnější používat profi řešení skrz Business Manager nebo Creator Studio.

Business manager

Business Manager je profesionální nástroj pro správu firemních účtů. Díky němu můžete mít veškeré stránky, reklamní účty i produktové katalogy na jednom místě, což vede k přehledné práci. Dalším pozitivem je i fakt, že reklamní účty nejsou vedeny pod osobním profilem, ale patří BM (Business Manager), v kterém určíte jednotlivá oprávnění. Kromě administrativních výhod ale BM nabízí hlavně dynamický remarketing – můžete zde vytvářet produktové katalogy a propagovat kompletní sortiment z e-shopu.

Creator studio

Creator Studio je bezplatný nástroj pro správu firemních profilů. Díky němu můžete na jednom místě vytvořit a spravovat obsah, hromadně nahrávat videa, komunikovat s fanoušky a zároveň sledovat úspěch jednotlivých příspěvků a stránek. Skvělá je u Creator Studia i funkce Rights Manager, který umí vyhledat podobná (nebo stejná) videa, která jste publikovali, a tak přijít na to, jestli váš obsah někdo náhodou nekopíruje.