rf - videa na vysku - web.jpg

„Vertical Video Syndrome“. Původně uštěpačná přezdívka se pomalu, ale jistě stává trendem moderní marketingové komunikace. Videa točená na šířku již zkrátka netáhnou.

To, co si ještě před pár lety nikdo nedokázal představit a čemu se mnozí ještě před několika měsíci smáli, je skutečností. Ba dokonce trendem. Sociální sítě ovládla videa orientovaná na výšku. Čím to je? A opravdu už širokoúhlým videím odzvonilo?

Proč jsou vertikální videa trendy?

Za boomem videí točených na výšku stojí pochopitelně chytré telefony. Pro mnoho lidí dnes smartphone představuje naprosto běžnou součást života. Daleko běžnější, než bývala televize, a to nejen ta „starodávného“ formátu 4:3, ale i ta moderní, širokoúhlá, formátu 16:9.

Přirozená ergonomie mobilních telefonů pak velí jednoznačně – točte vertikálně, je to pohodlnější.

Jsou širokoúhlá videa minulostí?

Každá změna bolí. Stejně tak jako si někteří pamatují rozčarování z přechodu z formátu 4:3 na 16:9, budou si mnozí těžko zvykat na vertikální formát.

Ten se však stává standardní součástí marketingové komunikace, zejména na sociálních sítích. Živá vysílání na Facebooku dlouho nebylo možné pořizovat jinak než na výšku, nedávno představená instagramová služba IGTV rovněž jiný než vertikální formát nepovoluje.

Budete-li chtít udržovat krok s dobou, budete muset na trend, odpůrci přezdívaný jako „Vertical Video Syndrome“, přistoupit. Zahrňte přípravu a produkci videí do svého marketingového plánu. A nebudete-li si s něčím vědět rady, neváhejte se na nás obrátit. Trendy v online světě stále sledujeme a jsme připraveni vám pomoci.