tipy eshop blog (1).png

Zákazník coby pán, responzivní web, využití fotografií a videí, kvalitní texty a spokojení zaměstnanci. To je pětice zásad, kterými by se měl letos řídit každý, kdo chce provozovat úspěšný e-shop.

Svět internetu se mění takřka kosmickou rychlostí. Provozujete-li e-shop, jistě víte, že co platilo včera, nemusí již zítra být aktuální. Chcete-li udržet tempo a být úspěšní, je třeba změny sledovat a aktuálními trendy se řídit. Co bude in v letošním roce? To vám odpoví následující odstavce.

1. Zákazník na prvním místě
Ostatně rčení „Náš zákazník – náš pán“ nikdy nevyšlo z módy. Sledujte zpětnou vazbu na sociálních sítích, reagujte věcně, a to i na negativní komentáře.

2. Responzivní web jako základ
Sledujte, zda vaši zákazníci nakupují častěji za počítačem nebo na chytrých telefonech. Responzivní webové stránky, tedy takové, které lze bez problémů prohlížet na mobilech, patří dnes mezi naprostý základ úspěšného e-shopu. Koneckonců nákupy přes telefony tvoří u některých e-shopů i více než polovinu obratu.

3. Fotografie a videa jako nutnost
Nebojte se investovat do profesionální webové prezentace. Fotografie, animace, GIFy a videa dnes patří mezi standardní součásti každé stránky, jak jsme ostatně popisovali v článku o aktuálních trendech ve webdesignu. Využívejte je jak na e-shopu, tak na svých profilech na sociálních sítích.

4. Dobrý copywriting jako skrytá síla
Mít dobře, neotřele a gramaticky správně napsané texty na webu a popisky produktů je věc, kterou spousta digitálních podnikatelů nebere v potaz. Přitom je to právě kvalitní copywriting, co tvoří základní složku obsahového marketingu. Budete-li mít na svém e-shopu poutavé texty, splňující navíc nároky, které na ně kladou internetové vyhledávače, máte téměř vyhráno.

5. Kvalitní personál jako duše e-shopu
Na jedné straně jsou spokojení zákazníci, na straně druhé spokojení zaměstnanci. Nezapomeňte, že právě oni zajišťují hladký běh nákupního procesu. Nebojte se v nákupně silných obdobích, jako jsou třeba Vánoce, přibrat pomocnou brigádnickou sílu.

+1 Mobilní aplikace
Usnadněte svým zákazníkům nákup, buďte s nimi stále v kontaktu a personalizujte nabídku pomocí mobilní aplikace. Softwaru, který si stáhnout do svého mobilního zařízení a vy tak získáte nekonečné možnosti jak s nimi pracovat a popořit jejich zákaznické potřeby. Mobilní aplikace je nezbytnost!

Trendy v e-shopech v Railsformers sledujeme dlouhodobě a v týmu máme lidi, kteří se na jednotlivé výše zmíněné zásady specializují. Pokud se tedy rozhodnete posunout svůj e-shop na vyšší úroveň, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám pomůžeme.